TPMS - urządzenia do monitorowania ciśnienia w oponach

 • NOWOŚĆ VT56

  VT56 to najnowszej generacji urządzenie do aktywacji, programowania i kontroli czujników ciśnienia w oponach samochodowych.

  Nowoczesny wygląd przyjazny interfejs oraz dodatkowe wyposażenie czynią z VT56 niezbędne wyposażenia każdego warsztatu samochodowego.

  VT 56 wyposażony jest w interfejs OBDII, za pomocą którego odczytane dane można przesłać bezpośrednio do komputera pokładowego samochodu.

  Dodatowym wyposażeniem jest stacja dokująca umożliwiająca łatwe i wygodne programowania czujników oraz dtrukarka termiczna.

 • TPMS (tire pressure monitoring system):
  To elektroniczny system monitorowania ciśnienia w oponach,
  który alarmuje kierowcę, gdy wartość ciśnienia w ogumieniu
  odbiega od normy.
  Prawidłowe ciśnienie w oponach to poprawa bezpieczeństwa jazdy,
  wydłużenie czasu eksploatacji opon, oszczędności w zużyciu paliwa,
  a także ochrona środowiska.

  Działanie takiego systemu polega na komunikowaniu się z komputerem pokładowym specjalnych zaworów zamontowanych w kołach.
  Komunikacja odbywa się za pomocą fal radiowych odbieranych przez komputer samochodu. W przypadku problemów z ciśnieniem w oponie komputer sygnalizuje kierowcy w którym kole nastąpił spadek. Ma to oczywisty związek z bezpieczeństwem, a także z optymalizacją zużycia paliwa oraz opon.

  Aby taki układ działał prawidłowo konieczna jest aktywacja zaworu (przed zamontowaniem w samochodzie jest on „uśpiony” aby nie tracić energii baterii), sprawdzenie poprawności jego działania (wskazań wartości ciśnienia, temperatury, stanu baterii) oraz identyfikacji w komputerze pokładowym (komputer musi wiedzieć, że zawór umieszczono np. w prawym tylnym kole).

  Podczas montażu samochodu w fabryce czynności te są wykonywane na linii produkcyjnej, natomiast w stacjach serwisowych, np. podczas wymiany zaworu lub przestawienia kół konieczne jest specjalne oprzyrządowanie do komunikacji z zaworem oraz do identyfikacji zaworu w komputerze.

   

  Pozostałe modele


  VT 30

  Model VT 30 pozwala na aktywację czujnika ciśnienia oraz odczyt danych z czujnika. Urządzenie jest uniwersalne do wszystkich marek samochodów.

  VT 30 znakomicie sprawdzi się w każdym warsztacie, pozwala on aktywować wymieniony czujnik i sprawdzić jego prawidłowe działanie.
  W zestawie akumulator 9 V, ładowarka i wygodna walizka. Zobacz broszurę.

   

  Model VT 55

  VT55 posiada dodatkowo złącze OBDII, co pozwala na przesłanie odczytanych danych z czujników w kołach, bezpośrednio do komputera pokładowego większości modeli samochodów.

  VT 55 odczytuje wszystkie rodzaje czujników i przeznaczony jest do wszystkich marek samochodów. Zobacz broszurę.
  Aktualizacja oprogramowania przez internet(opcja dodatkowo płatna)

  Producentem urządzeń jest francuska firma ATEQ której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem.

   

 • Zobacz filmy :